Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co a jak? :)

13. 7. 2012

 Jak jistě víte, holky s choreografií She's a pirate a Maja reprezentují v L.A. nejen Pardubice a naše taneční studio, ale také celou Českou Republiku na Mistrovství světa v interpretačním umění přímo v centru L.A. 

Uspořádat tuto výpravu bylo velice nákladné, proto velké díky patří všem sponzorům, ktrří se podíleli na pomoci a díky nim bylo možné zúčastnit se tak prestižní soutěže až v daleké Americe!

Do Ameriky odlétla dvaceti členná výprava (10 tanečnic a 10 rodičů v čele s trenérkami Markétou a Lenkou) ohromným letadlem JUMBO ! Pro všechny to byl ohromný zážitek letět tak ohromným letadlem. Cesta trvala 10 hodin.

Před samostatným zahájením soutěže holky trochu prozkoumali Ameriku! :) Podívali se do Hollywoodu do natáčecího studia, vláčkem projeli filmové ateliéry s ukázkami filmů, které se v nich točily.Užili si zde spoustu zábavy a zbyly jim krásné vzpomínky. 

Zúčastnily se zahajovacího ceremoniálu, na který byla připravena choreografie Pochod národů.

Všichni vyrazili na Holliwood Bloulevard a Vine Street, kde měli možnost podívat se na hvězdy známých a slavných osobností. a POZOR! i naše holky mají svojí hvězdu na chodníku slávy. 

Koukli se na vyhlášenou pláž v Santa Monice, kde ozkoušely vodu Pacifiku.Tam se konalo i nečekané vystoupení. Na místě hrál hudebník Terry Princ  a po tom co mu bylo sděleno, co naše česká výprava dělá v Americe, nastala následná improvizace a holky mu zatančili přímo na pobřeží vyhlášené pláže. Holky přilákaly mnoho turistů a sklidily ohromný potlesk.

V těchto dnech samozřejmě nechyběly tréninky.

Další dny už probíhala samostatná soutěž. Nejdříve probíhalo základní kolo z kterého se postupovalo do semifinále.Tento boj naše holky zvládly a čekalo je další kolo ze semifinále. To se povedlo také! Holky odjely svojí choreografii bez chyb a dnes v noci je čeká SUPERFINÁLE! Do tohoto superfinále nebylo jednoduché se probojovat.Z 500ti vystoupeních se probojovaly do nejlepší 50ky a to si myslím že je ohromný úspěch! 

Holky se teď připravují na jejich poslední vysoupení ve kterém určitě budou bojovat o co nejlepší umístění. Ale myslím si, že za to co dokázali jim patří velký dík...protože již dávno splnily úkol, co nejlépe nás reprezentovat. 

Podpořte i vy naše holky na dálku, kdy můžete online sledovat celý galavečer i s naším vystoupením.Můžete sledovat na níže uvedeném odkaze:

http://www.wcopa.com/

Více informací, videa a fotky přímo z Ameriky najdete na stránkách naší jedné tanečnice Terezky Uhlířové a facebooku:

http://www.terezauhlirova.cz/